Obec Olešnice v Orlických horách společně s Vlastivědným muzeem v Dobrušce zvou betlemáře a přátele lidových umění na II. setkání v Olešnici v Orlických horách ve dnech 25. , 26., 27. května 2018

(nejde jen odborné, ale i přátelské setkání).

 

Na přátelském setkání jsou vítáni všichni, kdo se zajímají o betlémy, řezbářskou práci, lidová řemesla, chtějí prezentovat svou tvorbu v reálné nebo elektronické podobě (promítání v pátek a v sobotu večer, výstava pro veřejnost v sobotu), všichni, kdo si chtějí vyměňovat zkušenosti, nebo si popovídat se stejně založenými lidmi. Součástí setkání je opět sobotní celodenní výlet a pro zájemce i nedělní vycházka do olešnické přírody.

 

Program setkání (můžete se zúčastnit jen části setkání, která Vás zajímá).

Příjezd v pátek 25. 5. 2018 od 15 hodin, přihlášení v infocentru na náměstí, ubytování (zařídí s Vámi asistent pořadatele, noc asi 300,- Kč), pokud přivezete exponáty na výstavu – umístění ve výstavní prostoře radnice, individuální prohlídka Utzova betlému, individuální večeře v restauraci Lovecký zámeček, asi od 19 hodin společná prohlídka výstavy, přemístění do tělocvičny místní školy, kde můžeme promítat, bavit se a přátelsky se setkávat.

 

V sobotu je na programu celodenní výlet autobusem do Dobrušky, při kterém nás bude provádět ředitel dobrušského muzea, pan Svatoň. V Dobrušce si prohlédneme kostelík sv. Ducha (znáte ze seriálu F. L. Věk), židovský hřbitov, kostel sv. Václava, muzeum a synagogu, renesanční radnici s ranými díly malíře Fr. Kupky, domek F. L. Věka (Heka), Rýdlovu vilu s novou expozicí vojenské geografie (vše podle Vašeho zájmu). Výlet zakončíme exkurzí v pivovaru a společnou večeří v pivovarské sklepní restauraci.

 

Po návratu do Olešnice budeme pokračovat v promítání a debatách ve škole, eventuálně v knihovně. Na neděli je naplánována vycházka do okolí Olešnice. Podrobný časový harmonogram obdržíte po příjezdu.

Snídaně a večeře si platíte každý sám, vstupné do památek a na exkurzi pivovaru bude mírné.

 

Na všechny se těší pan Kamil Andres, iniciátor akce, za pořadatele - pan Vladimír Svatoň (dobrušské muzeum) a paní Eva Bezstarosti (olešnické infocentrum)

Přihlášky přijímáme do poloviny května - na mailu infocentrum@olesnice.net nebo bezstarostieva@seznam.cz nebo kamil.andres@seznam.cz , dále telefonicky na 732 928 374 (olešnické infocentrum)

 

Výstavy:

       

Bližší informace p. Pištělka tel. 732 446 286

---------------------------------------------------------------------------- 

    

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

  GALLERIE u kapucínů v Brně

 

Brno, Kapucínské nám. 5 - na nádvoří kláštera, vstup uličkou vedle kostela vlevo - směrem

k hrobce

 

 

Stálá expozice Moravská vesnička a betlém

 

otevřeno po - ne.  9 - 18 h. 

 

  Znojmo - Louka

 

Loucký betlém z roku 1911 pocházející z Tyrol, dílo Františka Schmalzla ze Sankt - Ulrichu u Grödenu je vystaven celoročně. Je přístupný každou neděli po bohoslužbě t.j. 9 až 9.30 h.nebo po domluvě s p.Valenou na tel 732 838 875 nebo: www.farnostlouka.cz
Na těchto webových stránkách je k dispozici virtuální prohlídka kostela a krypty.

 

Více zde: https://jmbetlemari.webnode.cz/pozvanky/