Vážení přátelé,

 vítejte na stránkách Betlemářů Poličska - pobočky Spolku českých betlemářů se sídlem v Praze. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vánoční přání

  Vážení přátelé, betlemáři a přátelé betlémů, 

        rok se s rokem opět sešel a zase jsou před námi ty nejkrásnější svátky v roce Vánoce a zanedlouho vstoupíme do nového roku, roku kdy si mimo jiné připomeneme sté výročí konce první světové války a vzniku naši republiky. Také na sklonku tohoto jubilejního roku si připomeneme 795. výročí události u Greccia, kdy roku 1223 sv. František z Assisi postavil první jesle, a tím dal podnět k stavění jeslí jejichž vývoj prošel téměř osmi staletími. 
 
        V tomto roce, který je již na sklonku, jsme si na jižní Moravě připomněli 15. výročí trvání naši pobočky. Jsem rád, že toto betlemářské společenství je velice aktivní a mnozí členové se každoročně pořádají nebo zúčastňují výstav betlémů a jiných adventních a vánočních akcí. Nejinak tomu je i u členů společenství Betlemářů Poličska, které existuje více než 25 let.  
Vážení přátelé, betlemáři.
        členové zmíněných společenství a všichni ostatní, kteří stavíte, tvoříte, pořádáte výstavy a jinak jste spojeni s betlémy, děkuji vám za vaše aktivity a přeji vám  krásné v radosti prožité a požehnané svátky vánoční a do nového roku hodně zdraví, mnoho tvůrčích úspěchů a radosti z našich krásných betlémů.
 
 
Mirek Andrle, předseda Betlemářů jižní Moravy a Betlemářů Poličska
 
 

  

 

 

                                                                                      .